Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Szukasz więcej wiadomości o najlepszej ofercie kursu gotowania dla dzieci? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – dekorować wypieki czy wybierać i przynosić składniki. Chcesz wykorzystać fascynację swojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co jest niezwykle ważne – zdobywają pożyteczne umiejętności. A w tym samym czasie wspaniale się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, dobieranie i mieszanie składników i nauka nieskomplikowanych przepisów – całość powoduje, iż dzieci chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakie powinno się stosować w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach biorą udział również rodzice, toteż jest to świetna sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla przekornych pociech

Spotkania prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu dzieci szykują deser oraz danie główne. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie ugotować pyszny makaron na słodko lub słono. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami. Lekcja poprzez zabawę to wspaniały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciom wiele szczęścia. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się przyrządzaniu smacznej pizzy czy ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]