Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Kurs gotowania Kraków - tu znajdziesz więcej informacji o unikalnej ofercie

Samodzielne przyrządzanie posiłków w domowym zaciszu ma dużo zalet. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością obniżenie wydatków – spożywanie potraw w domu bywa zwykle zdecydowanie tańsze niż regularne korzystanie z oferty restauracji. Równie istotna jest także satysfakcja płynąca z przygotowania posiłku własnymi rękami – szczególnie, gdy możemy podzielić się nim z domownikami czy przyjaciółmi. Nie można nie wspomnieć też o tym, że kucharząc osobiście wiemy dokładnie, co trafia na stół, co jest nadzwyczaj ważne dla osób przechodzących dietę albo eliminujących ze swojego jadłospisu pewne składniki – na przykład gluten, węglowodany czy produkty odzwierzęce. Wymaga to aczkolwiek odpowiednich umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można opanować je w trakcie kursu gotowania.

Kursy gotowania – do kogo są adresowane?

W ofercie firm przygotowujących warsztaty kulinarne zauważymy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób, które nie posiadają doświadczenia w kuchni, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w zawodowej gastronomii. Opcji jest rzeczywiście sporo – od tematycznych szkoleń (np. z zakresu kuchni włoskiej albo cukiernictwa), przez te opracowane z myślą o kulinarnych amatorach, aż po kursy dla dzieci. Żeby kurs gotowania przyniósł należyte efekty, niezwykle istotne jest to, aby był prowadzony pod okiem fachowca. Stąd przed zapisaniem się na warsztaty wskazane jest sprawdzić, kim jest kucharz prowadzący zajęcia – w których restauracjach pracowała, które szkoły ukończyła, a także czy ma na koncie jakieś branżowe osiągnięcia.

Kursy gotowania – czego uczą?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zyskamy. Na warsztatach przewidzianych dla dzieci podejmowane są podstawowe kwestie, natomiast istotą kursu nie jest nauczenie namacalnych umiejętności, a ożywienie w nich kulinarnej wyobraźni oraz pasji. Z kolei kursy dla dojrzałych miłośników gotowania są sposobnością do treningu najważniejszych kuchennych umiejętności, jak np. rozmaite sposoby obróbki termicznej składników, sztuka prezentacji potraw bądź techniki krojenia.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]